نشریه شما

دومین جایزه پروفسور کنعانی مهر 91

چهارشنبه, 01 خرداد 1398

قیمت جهانی نیکل

قیمت جهانی مس

قیمت جهانی روی

قیمت جهانی طلا

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت جهانی نقره

معرفی پروفسور کنعانی

 {plusone}

پيشنهاد اين حرکت از سوي پروفسور کنعاني اميد و جوشش خاصي را در ميان دانشگاهيان، صنعتگران ايجاد کرد تا گامي جديد و استوار براي برپايي صنعت آبکاري برداشته شود و دست‌اندرکاران صنعت، دانشگاهيان و دلسوزان اين مرزو بوم در جاده‌اي به حرکت درآيند که به افزايش بهره‌وري، ايجاد کارآفريني، خلاقيت و نوآوري منتهي گردد. کنعاني بارديگر برگ زريني را بر افتخارات گذشته‌اش افزون کرد و برگ‌هاي زرين علمي، ادبي و هنري‌اش را پربارتر و درخشان‌تر نمود.

 

 پروفسور کنعانی

او بار ديگر حرکتي نوين و عظيم انجام داد تا ميراثي شگرف براي آيندگان به يادگار بگذارد جايزه پرفسور کنعاني که در چشم‌انداز تدوين شده براي آن افتخار ايراني و اعتبار جهاني نام گرفته براي هميشه اعتبار و افتخار جهاني و برگي پربار براي تاريخ ايران و ايران تاريخ ساز برجاي مي‌گذارد باشد که تا آسمان علم و هنر و عمل آيندگان را نوراني و پرستاره‌تر کند.

خلاصه اي از زندگي پروفسور کنعاني

پروفسور ناصر کنعاني متولد تهران، پس از اخذ ديپلم رياضي جهت ادامه تحصيل به خارج از کشور مي رود. درجه دکتري D.Sc خود را در رشته  فيزيک جامدات از دانشگاه فني برلين در آلمان دريافت مي‌کند. چهارسال در انستيتوي تکنولوژيکي ماساچوست (M.I.T) و دانشگاه فلوريدا به عنوان استاد مدعو در امريکا سپري مي نمايد و مجددا به آلمان باز مي گردد. در حال حاضر پروفسور کنعاني استاد دانشگاه فني برلين مي باشد.

بالغ بر 300 مقاله ي علمي در مجلات معتبر بين المللي و کتب مختلف با عنوان هاي

 Electroplating (Basic Principles, Processes and Practice)،

 Electroplating and Electroless Plating of Copper & its Alloys

 Die Geschichte Der Galvanotechnik

 The Parthian Battery

 Wirtschaftliche production in der Galvanotechnik

 Werkstoffkunde fÜr oberflächentechniker und Galvaniseure

 Galvanotechnik Grundlagen, verfahvenund praxis einer schlÜssel technologie  

مي باشد که تعدادي از اين کتب به زبان انگليسي هم ترجمه شده است.

کنعاني يکي از متفکران فرهيخته عرصه علم، ادب و هنر ايران مي باشد وي در آلمان و در تالار مشاهير آن کشور در کنار بزرگاني مانند آلبرت انيشتين قرار دارد. تسلط کامل بر پنج زبان زنده دنيا، اور ا در مکان برجسته اي جهت معرفي بزرگان و مفاخر ايران زمين در مجامع بين المللي قرار داده است.

 

ايراد بيش از 200 سخنراني رسمي درباره مفاخر علم و ادب، عرفان و هنر ايران از جمله خيام، خوارزمي، حافظ، پورسينا، صادق هدايت و ..... در مجامع بين المللي از ديگر فعاليت‌هاي او مي باشد.

تندیس دومین جایزه پروفسور کنعانی

تندیس دومین جایزه کنعانی

رو در رو

FTF

میزگرد

RT

خبرنامه

حاضرین در سایت

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سمینار و نمایشگاه آبکاری ایران

44.jpg