نشریه شما

دومین جایزه پروفسور کنعانی مهر 91

چهارشنبه, 01 خرداد 1398

آلبوم خاطرات

فیلم نشریه شما

قیمت جهانی نیکل

قیمت جهانی مس

قیمت جهانی روی

قیمت جهانی طلا

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت جهانی نقره

صنعت آبکاری و لوستر

 

ز نورافشان ز نورافشان نتانی دید ذاتش را

ببین باری ببین باری تجلی صفاتی را                         شمس تبریزی

 

خداوند نوري است که آسمان‌ها و زمين به سبب آن پديد آمده‌اند و براي مومنان نوري ويژه است تا با آن راه الهي را پيدا کنند. اين نور در مثل همچون چراغداني است که در آن چراغي پرفروغ باشد. که آن چراغ در ميان حبابي بلوري قرار دارد که وزش باد شعله‌اش را نلرزاند و از فروغش نکاهد آن حباب نوري چنان بدرخشد که گويي ستاره‌اي فروزان است. اين چراغ با روغني روشن مي‌شود که از درخت پربرکت زيتون گرفته شده که نه شرقي است و نه غربي (نورخورشيد به همه جوانب آن درخت تابيده و آنچنان روغنش صاف و خالص است که ) نزديک است بدون تماس با آتش شعله ور شود. نوري است بر فراز نور و خدا هرکس را بخواهد و شايسته بداند به نور خود هدايت مي‌کند و خداوند بر هرچيز آگاه است.

سوره نور آيه 35

پيام اصلي آيه فوق اين است خداوند انسان‌هاي شايسته که خواهان کمال در مسير الهي مي‌باشند با نور خود به راه راست و سعادت ابدي رهنمون مي‌کند و از پليديها و تاريک‌ و سرگشتگي نجات مي‌دهد اما از آيه فوق مي‌توان فهمید که حداقل از 1500 سال پيش ساخت و استفاده از انواع چراغ‌ها مخصوصا چراغ‌هايي که شيشه بلوري آن به طرز ماهرانه‌اي تراش داده و روشنايي خيره کننده و جذابي داشته و چشم انداز و منظره‌اي بديع در مقابل ديدگان فراهم مي‌کردند رونق داشته است.

 

گذشته از بحث نياز به روشنايي براي ديدن و مشاهده اشيا و موجودات و زيباسازي محيط توسط انواع چراغ‌ها، يا وسايل روشنايي کارکردي ديگري نيز داشته‌اند و آن پاسخگويي و تامين نيازهاي رواني و بهداشتي از جمله آرامش بخشي به محيط است، پديده‌اي که مورد تاييد علم روانشناسي براي افزايش بهره‌وري در محيط‌هاي کار و زندگي قرار گرفته است. لوسترهاي امروزي نه تنها تامين کننده روشنايي مورد نياز ماهستند بلکه به ساير نيازهاي روحي و رواني ما نيز پاسخ مي‌گويند. با لوسترها زيبايي و آرامش و مثبت انديشي در محيط افزايش چشمگيري مي‌يابد. و بدين دليل کمترين خانه يا مکان عمومي و مهمي را مي‌تواند پيدا کرد که در آن نوعي از لوستر وجود نداشته باشد.

برای دیدن گزارش کامل کلیک کنید 

 

تندیس دومین جایزه پروفسور کنعانی

تندیس دومین جایزه کنعانی

رو در رو

FTF

میزگرد

RT

خبرنامه

حاضرین در سایت

ما 18 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سمینار و نمایشگاه آبکاری ایران

26.jpg